Wbrew pozorom biustonosz z fiszbinami nie musi być niewygodny! Kluczem jest prawidłowe dobranie biustonosza do sylwetki. W tym artykule przedstawiamy kilka pomocnych i uniwersalnych wskazówek dla kobiet poszukujących biustonosza z fiszbinami. 

Dlaczego biustonosz jest wyposażony w fiszbiny?

Fiszbiny to nic innego jak półokrągłe druciki które są wszyte w miseczki biustonosza. Takie rozwiązanie nadaje kształtu piesiom i sprawia, że te lepiej się prezentują. Ważne jest, aby fiszbiny były prawidłowo dobrane i nie powodowały dyskomfortu. Powinny być delikatnie oparte o mostek rozwidlając się w taki sposób, aby okalać i podtrzymywać biust.

Źle dopasowany biustonosz z fiszbinami można rozpoznać po dyskomforcie jaki powoduje zbyt mocne ściśniecie piersi. Poza dyskomfortem przekłada się to także na niedociągnięcia w kwestiach estetycznych. Wylewający się biust z miseczek biustonosza nie jest takim efektem jaki jest oczekiwany.

Jak dobrać biustonosz z fiszbinami?

Niestety prawidłowe dobranie biustonosza z fiszbinami nie jest najprostszym zadaniem. Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych i uniwersalnych wskazówek dotyczących dobru biustonoszu z fiszbinami:

  • Ramiączka powinny być tak wyregulowane, aby nie spadały z ramion i jednocześnie nie powinny uwierać. Trzeba odnotować, że zadaniem ramiączek nie jest „dźwiganie” piersi.
  • Miseczki powinny być dopasowane do wielkości i kształtu biustu. Zbyt małe lub zbyt duże powodują, że biust się spłaszcza lub odstaje co wygląda nieestetycznie, dlatego ważne jest dokładne zmierzenie biustu i zwrócenie uwagi na tabele rozmiarów podaną przez producenta wybranego biustnosza.
  • Obwód biustonosza powinien ściśle przylegać do ciała, jednocześnie nie może uwierać tak aby umożliwiał swobodne oddychanie bez nawet minimalnego uczucia nacisku.
  • Ważną zasadą jest to, że przód i tył biustonosza powinien znajdować się na tej samej wysokości.
  • W przypadku małych piersi dobrze prezentują się modele z nisko kończącymi się fiszbinami, wypychającymi piersi do przodu.
  • Boczne fiszbiny muszą wskazywać mniej więcej środek pachy. Nie powinny być ulokowane na biuście lub na plecach.

Warto pamiętać o tym, że czasami rozmiary biustonosza wyraźnie różnią się w zależności od wybranego modelu. Bywa tak, że różne biustonosze od tego samego producenta leżą zupełnie inaczej. Wynika to z faktu, że fasony są mocno zróżnicowane i nie zawsze ten sam rozmiar prezentuje się na ciele tak samo. Niemniej jednak warto dokładnie zmierzyć obwód pod biustem, obwód w biuście oraz obliczyć wielkość miseczki (zgodnie z tabelą rozmiarów). Biorąc pod uwagę te elementy można być spokojnym o to, że rozmiar powinien być prawidłowy. A w razie ewentualnych nieprawidłowości towar kupiony przez Internet można zwrócić w czasie 14 dni bez podania przyczyny.