Biustonosze na co dzień są niemal niewidoczne. Ich zadaniem jest prawidłowe utrzymanie biustu oraz zagwarantowanie poczucia komfortu. Mimo, że jest to część garderoby, która zazwyczaj nie jest zbyt widoczna na co dzień. To rynek biustonoszy rozkwitł wprost nieprawdopodobnie. W efekcie można wybierać spośród przeróżnych wzorów i fasonów. W tym artykule wymieniono kilka najpopularniejszych odmian.

  • Full cup – jest to rodzaj biustu, który jest dedykowany dla pań, które poszukują bielizny modelującej. Jest to propozycja dla kobiet, które mają obfity biust i chcą nadać mu odpowiedni kształt. Raczej nie należy biustonosza full cup ubierać do bluzek z większym dekoltem.
  • Half cup – to rodzaj stanika, który odsłania górną połowę piersi. Bardzo dobrze się sprawdza u kobiet z małymi piersiami. Zazwyczaj tego rodzaju biustonosz dodatkowo jest wyposażony w fiszbiny. Jest to kompromis pomiędzy modelowaniem a osłonięciem piersi pozwalającym na noszenie bluzek z większym dekoltem.
  • Push up – jest to rodzaj biustonosza, który słynie z tego, że uwydatnia biust. Przyda się każdej kobiecie, która marzy o nieco większym biuście. Efekt „push-up” jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnej ściółki, która optycznie podnosi piersi do góry.
  • Bardotka – rodzaj biustonosza, który zdobył dużą popularność dzięki swojej nieprzeciętnej prezencji. W bardotkach miseczki wraz z mostkiem tworzą równą linię. Występuje tutaj efekt delikatnego ściśnięcia piersi co u wielu pań prezentuje się bardzo dobrze. W szczególności u tych które narzekają na zbyt rozstawione piersi.
  • Barletki – zmysłowy i elegancki rodzaj biustonosza, który wyróżnia się ozdobnym wykończeniem z delikatnych tkanin. Zazwyczaj wykończone jest wykonane z koronki.
  • Biustonosz sportowy – zazwyczaj jest to tak zwany top. Powinien być wykonany z elastycznego materiału. Niektóre modele mogą mieć elastyczne miseczki. Ważne jest dokładne dopasowanie do ciała oraz wykonanie z materiału, które wspiera odprowadzanie wilgoci.

To jaki stanik zostanie wybrany w dużej mierze zależy od tego, gdzie zamierzamy go ubrać. Tak naprawdę w szafie warto posiadać praktycznie wszystkie rodzaje biustonoszy. Zupełnie inny przyda się na co dzień do pracy, inny do uprawiania fitness a jeszcze inny na wieczorowe wyjście. Kluczowe jest, aby na co dzień czuć się w biustonoszu komfortowo. Nie do przyjęcia jest noszenie stanika, który powoduje dyskomfort w okolicy pleców lub takiego, którego fiszbiny wbijają się w ciało.